Cephe Kaplama Ve Çeşitleri

Cephe Kaplama Ve Çeşitleri

Cephe kaplama, farklı ısı yalıtım malzemeleri kullanarak binaların giydirilmesi olarak tanımlanabilir. Cephe kaplama işlemi binanın içinde ve dışında yapılabilir.

Cephe Kaplamanın Amacı Nedir?

Cephe kaplama işlemi ile binanın ısı yalıtımının sağlanması veya binanın güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Binalardaki dış cephe kaplama uygulaması ile iç mekanlardaki sıcaklık 20 ile 22 derece arasında muhafaza edilebilir. Farklı cephe kaplama modellerinin kullanılmasıyla mimari yapılarda aynı zamanda dekoratif bir estetiklik de yaratılmış olur.

Yalıtım sektörü her geçen gün büyürken doğru yalıtım firmalarına ulaşmak da zorlaşmaktadır. Mantolama firmaları arasında ciddi rekabetler ortaya çıkmakta ve müşteriler de bu durumdan etkilenmektedir. Standart uygulamaların dışına çıkan ve deneyimli mantolama ekipleri bulunmayan firmalar düşük ücretlerle çalışarak müşterileri zarara uğratmaktadır.

Yakıt giderlerini azaltarak ekonomik ve konforlu binalarda yaşamak isteyen pek çok kişi bulunmaktadır. Uzun yıllaradır süregelen deneyimi ve birikimi ile koskyapi.com konforunuza ve bütçenize uygun cephe kaplamalarını size sunmaktadır.

Cephe Kaplama Çeşitleri

Birçok cephe kaplama çeşidi bulunmaktadır. Cephe kaplama özelliklerine ve modellerine bakarak size uygun olanı seçebilirsiniz.

1- Doğal Taş Cephe Kaplama: Dışardan gelen etkilere karşı dayanıklı ve doğal taş görünümüne sahip cephe kaplama çeşididir. En dekoratif dış cephe kaplama çeşitlerinden biridir.

2- Silikon Cephe Kaplama: Yapı malzemesi çeliktir. Yatay profil içeren bu sistem binaya sabitlenir ve cam taşıyabilecek özelliktedir. Çoğunlukla iş yerlerinde kullanılmaktadır.

3-Ahşap Cephe Kaplama: Ana maddesi ahşaptır ve binanın doğal bir görünüme sahip olmasını sağlar. Oldukça hafif bir yapısı olduğundan yük oluşturmaz. Ahşap kaplama için yangına dayanıklı bir ahşap malzeme seçmek önemlidir.

4- Dış Cephe Mantolama: Ekonomik olan bu yöntem hemen her yerde kullanılabilmektedir. Bu kaplama türü Türkiye’de yasal olarak zorunlu hale getirilmiştir.

5- Alüminyum Kompozit Kaplama: Ana maddesi alüminyum ve galvanizli çelik levhadır. İnce ve hafifi bir yapısı vardır. Ses yalıtım özelliği de vardır.

Cephe Kaplamanın Faydaları

-Binayı dış etkilerden koruyarak uzun ömürlü olmasını sağlar.

-Binada nem oluşmasını engeller.

-Isı ve enerji tasarrufu sağlar.

-Ses yalıtımını sağlayan dış cephe kaplama gürültü kirliliğini de engeller.

-Binanın estetik görünmesini sağlar ve konforlu bir yaşam sunar.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Kaliteli Elektronik Sigara

Kaliteli Elektronik Sigara

Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama

Sanayi Tipi Mutfak Malzemesi Satın Al

Sanayi Tipi Mutfak Malzemesi Satın Al

Kış Lastiği Yazın Kullanılır mı?

Kış Lastiği Yazın Kullanılır mı?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir