Çiçek Göndermek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Çiçek Göndermek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Dünyayı güzelleştiren harika canlılar arasında hiç şüphesiz çiçeklerde vardır. Botanik konusunda araştırma yapan kişiler yaptıkları incelemeler sonucunda şu dünya üzerinde yaşam sürmeye devam eden yaklaşık 800 milyon çiçek türünün olduğu tespit edilmiştir. Bu ne kadar da harika bir rakam değil mi? Dünyamızı güzelleştiren 800 milyon çiçeğimizin olması bu inanılmaz.

Maalesef küresel ısınmanın etkisiyle bu rakamın yıllar sonra 500 milyon gibi bir değere düşmesi bekleniyor. Çiçeklerin bir bir yok olması dünyanın makyajının, güzelliğinin bozulmasına neden olacaktır. Bir düşünsenize çiçeksiz bir doğayı dünyayı ne kadar da acı vericidir. Çiçekler doğada olan güzellikleri bize anlatan huzuru yayan ve ilkbaharın vazgeçilmez simgesidir. Doğanın bize gönderdiği bu inanılmaz güzelliklere sahip çıkalım ve sahip çıkacak bilgili nesillerin yetişmesini sağlayalım. Her açan çiçek yarınlar için bir umuttur, gelecektir umudumuza geleceğimize zarar vermeyelim.

Her çiçek küçük bir tohumdan oluşur sonra toprağa kök salar zorlu hava koşulların karşın direnir. Çok sevdiği toprağını bırakmaz bekler doğru zamanı açmak için kendini göstermek bende buradayım demek için insanlarda öyle değil midir? Bizde her şeyden sonra ne olursa olsun her zorluğa göğüs gererek yaşamak için, barış için, sevmek ve sevilmek için hayata çiçek açmadık mı umutla? İşte bu güzel varlıkları bu yüzden seviyoruz bize benzediği için doğanın bu mucizevi canlılarını yok etmeyelim onlar bize bahşedilmiş en güzel hediyelerdir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

100X Yapma Potansiyeli Olan Kripto Paralar

100X Yapma Potansiyeli Olan Kripto Paralar

Uygun Fiyatlı İstanbul Evden Eve Nakliyat Hizmetleri

Uygun Fiyatlı İstanbul Evden Eve Nakliyat Hizmetleri

Kuyumcu Mağazasında Olması Gereken Ekipmanlar

Kuyumcu Mağazasında Olması Gereken Ekipmanlar

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir