Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bembeyaz dişler kusursuz gülüşler herkesin istediği bir durum olmaktadır. Ağız ve diş sağlığı konusu oldukça önemli olmakla birlikte bembeyaz dişlere sahip olmak estetik görünüm açısından her kişinin dikkat ettiği konu olarak öne çıkmaktadır. Gündelik yaşamda tüketilen çay kahve ve edinilen zararlı alışkanlıklar diş özüne zarar vermekte ve yaş ilerledikçe beyaz rengini kaybederek leke oluşmaktadır. Bazı kişilerin dişlerinde doğumsal ya da sonradan kullanılan antibiyotik gibi ilaçlar sebebi ile dişlerde meydana gelen içsel renklemeler oluşmakta ve günlük olarak tüketilen yiyecek ve içecekler sonucu dişlerin dışsal renklenmesine neden olan etkenlerde dişlerin doğal beyazlığını gölgelemektedir. Diş beyazlatma işleminde dişin doğal rengini kaybeden kişilerde tekrardan bembeyaz dişlere sahip olunması avantajı meydana gelmektedir. Diş işlemi Pendik diş doktoru tarafından yapılan diş tedavileri arasında yer almaktadır.

Diş Beyazlatma İşlemi Nedir?

Zamanla koyulaşan diş rengini doğal rengine kavuşturmak adına yapılan bir tedavi yöntemi diş beyazlatma olmaktadır. Özellikle son yıllarda lazer destekli diş beyazlatma işlemi kişiler tarafından sık sık tercih edilen bir tedavi yöntemi olmaktadır.

Dişlerin Koyulaşmasına Neden Olan Faktörler Nedir?

Çok fazla çay ve kahve tüketimi

Tütün içerikli maddelerin tüketimi

Yaş ilerlemesi

Düzenli diş fırçalama ve ağız bakım ve temizliğinin yapılmaması

Kronik hastalığa bağlı olarak düzenli antibiyotik ve diğer ilaç kullanımı

Fazla flor alımı

Herhangi darbe alınması ya da uzun yıllar diş sıkmasına bağlı olarak diş özünün zarar görmesi ve birçok faktör mevcut olmaktadır. Bu nedenlere bağlı olarak oluşan diş sararmasına müdahale etmek ve beyaz dişlere tekrardan sahip olunması adına Pendik diş doktoru gerekli hizmetleri vermektedir.

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Hastanın dişlerinin muayene edilmesi ve teşhis konulması sonrası Pendik diş doktoru tarafından klinik ortamda beyazlatma işlemi yapılmaktadır. Öncelik olarak ağızda bulunan diğer dişlerin hangi renk olduğu tespit edilir ve ona uygun beyazlatma işlemi yapılarak işlem tamamlanır. Diş beyazlatıcı ilaç diş hekimi tarafından dişlerin üzerine sürülür ve özel bir alet yardımıyla beyazlatma işlemi yapılır. Bu işlem yapıldıktan sonra ağız ve diş bakımına dikkat edilmesi ve düzenli kontrol yapılması oldukça fazla önem teşkil etmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigarayı Herkes Kullanabiliyor Mu?

Elektronik Sigarayı Herkes Kullanabiliyor Mu?

Bursa Spa Otel Önerisi

Bursa Spa Otel Önerisi

Sağlık Sitesi ve Sağlık Haberleri

Sağlık Sitesi ve Sağlık Haberleri

İş Yeri İlaçlama Nasıl Yapılır?

İş Yeri İlaçlama Nasıl Yapılır?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir