Elektronik Sigarayı Herkes Kullanabiliyor Mu?

Elektronik Sigarayı Herkes Kullanabiliyor Mu?

Elektronik sigaralar sigarayı bırakmak isteyenlerin başvurduğu bir yöntemdir. Elektronik sigaralar içerisine konulan ve nikotin içeren bir sıvı çözeltiyi ısıtarak buhara dönüştürüp solunmasını sağlayan bir cihazdır. Elektronik sigaralar tek kullanımlık veya doldurulabilir özelliklerde olabilir. Smok elektronik sigara geniş ürün çeşitleri satışa sunmaktadır.

Elektronik Sigaralar Güvenli Midir?

Elektronik sigara kullanımı öksürük, nefes darlığı ve göğüs ağrısı gibi yan etkiler normal sigara kullananlara göre daha az görülür. Elektronik sigaralar 18 yaşın altındaki gençle için uygun değildir. Ayrıca hamileler, kronik rahatsızlığı olan kişilerinde kullanması önerilmez. Ancak yurt dışında gençler arasında elektronik sigara kullanımı oldukça fazladır.

Kimler Elektronik Sigara Kullanabilir?

Elektronik sigara kullanmaya sağlık problemleri olan kişilerin doktor kontrolünden sonra başlaması önerilir. Sağlık sorunu olmayan ve 18 yaşını dolduran herkes elektronik sigara kullanabilir. Gelişen teknoloji ve yapılan araştırmalar ile elektronik sigaralar da insanlara fayda sağlayacak şekilde değiştirilip geliştirilmektedir. Elektronik sigaranın amacı nikotin doyumu sağlamaktır. Elektronik sigaralar normal sigaralara göre daha az risk taşır. Tüketilecek nikotin oranını kendiniz belirleyebilirsiniz.

Elektronik sigaralar izleyeceğiniz yol ile sigara bıraktırabilirler. Nikotin oranı ayarlanabildiğinden önce yüksek nikotin oranı ile başlanıp, nikotin seviyesini düşürerek devam edildiği taktirde sigarayı bırakmada yardımcı olacağı gözlenmiştir. Son dönemlerde sigarayı bırakmak için elektronik sigara kullanımının oldukça yaygınlaştığı gözlemlenmiştir.

Elektronik Sigaranın Avantajları Var Mı?

Elektronik sigaraların normal sigaralardan farkı yanma olmadığı için katran gibi zararlı maddeleri içeriğinde barındırmaz. Likit olması sebebi ile nikotin oranını kendiniz seçebilir ve aroma ekleyerek tüketebilirsiniz. Bu sigaraların içeriğinde propolin ile bitkisel gliserin dışında sıvılar, nikotin ve tatlandırıcılar bulunur. Dinner Lady likitleri değişik tat ve aromalarda ürün seçenekleri ile farklı deneyimler sunar.

Likitlerin içerisinde bulunan nikotin de zararlı maddelerden arındırılmış halde bulunmaktadır. Rahat ve ekonomiktir. Normal tütünler gibi yanma olmadığından kişide duman kokusu da bırakmamaktadır. Elektronik sigara kullanımına yeni başlayan kişiler iyi bir araştırma yapmalı ve güvenilir siteleri tercih etmelidir. Elektronik Buhar sitesi sizlere bu konuda güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bursa Spa Otel Önerisi

Bursa Spa Otel Önerisi

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Sağlık Sitesi ve Sağlık Haberleri

Sağlık Sitesi ve Sağlık Haberleri

İş Yeri İlaçlama Nasıl Yapılır?

İş Yeri İlaçlama Nasıl Yapılır?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir