Ruhsatsız Av Tüfeği Temin Edilebilir mi?

Ruhsatsız Av Tüfeği Temin Edilebilir mi?

Günümüzde avcılığa merakı olan binlerce insan bulunmaktadır ve bu insanların büyük bir bölümü babadan, dededen bu merakı almaktalar. Yakın akrabaları içerisinde ava giden kişilere özenen bireyler bu adeti nesiller boyu devam ettirir. Özellikle avcılığa yeni başlayacak bireylerin av tüfekleri konusunda ikilemde kaldığını görmekteyiz.

Yeni, acemi avcıların kullanabileceği en rahat türün tek namlulu tüfekler olduğunu söyleyebiliriz. Genel özellikleriyle kolay kullanılabilen tüfek yeni başlayanlara tavsiye edilir. Av tüfekleri kategorisinde onlarca tüfek modeli ve türü ile karşılaşılsa da acemilere önerilenler genelde bu tür tüfekler olmaktadır. Kolay kullanılabilen kullanışlı tüfek modelleri günümüzde bolca bulunmaktadır.

Acemi bir avcı çift namlulu tüfekleri oldukça zor kullanacaktır. Bu bakımdan başlangıç seviyesinde uzmanlaşana kadar bu tarz tek namlulu modeller tercih edilmeli. Yivsiz tüfekleri temin edip avcılığa başlamak daha az uğraş gerektiren işlerdendir. Bu bakımdan yivli modellerle uğraşmak yerine yivsiz türlerden birini alarak başlangıcı yapmak en makulu olacaktır. Bir süre uzmanlaşana kadar tek namlulu türlerin kullanılması yerinde ve doğru olacaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Kaliteli Elektronik Sigara

Kaliteli Elektronik Sigara

Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama

Sanayi Tipi Mutfak Malzemesi Satın Al

Sanayi Tipi Mutfak Malzemesi Satın Al

Kış Lastiği Yazın Kullanılır mı?

Kış Lastiği Yazın Kullanılır mı?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir